تشییع و تدفین پیکر لاله زهرایی

صدا و سیمای خراسان رضوی میزبان شهید گمنام دفاع مقدس شد.

1401/10/11
|
23:27

به گزارش رادیوزیارت این مرکز امروز میزبان یکی از400شهید گمنام دفاع مقدس تازه تفحص شده است.
آئین تشیع وتدفین این شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس با حضور پر شور جمعی از مردم شهید پرور و ولایتمدار مشهد مقدس، خانواده و پدران و مادران شهدا و کارکنان صدا و سیمای خراسان رضوی. امروز درر مسجد منطقه نوفل لوشاتو و مسجد رضوان صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد.
محسن نصرپور مدیرکل مرکز ضمن خیر مقدم به این میهمان مرکز و میهمانان مراسم، حضور شهید را افتخاری بزرگ برای مرکز دانست که همکاران قدردان آن خواهند بود. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی
یاد و خاطره همه شهدای عظیم الشان و به ویژه یاد و خاطره شهدای رسانه خصوصاً شهدای صدا و سیمای خراسان رضوی و شهیدان والامقام فرودی، خزایی، شایگان، بزازان و خدادوست را گرامی داشته وافزود این شهیدان در دوران دفاع مقدس دوشادوش مجاهدان و رزمندگان سلاح به دست دوربین خود را به دوش کشیده و حماسه های رزمندگان اسلام را ثبت و جاودان و ماندگار نمودند.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی درادامه شهید را پیوند آسمان و زمین دانست و گفت: شهادت، یادگاری فراموش ناشدنی و معیار فضیلت ها و آغاز نزدیکی انسان به خدا است که مردان خدا در این راه پیشی گرفته اند.
محسن نصر پور با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس گفت: ما و همه ملت ایران مسئول و ملزم به حفظ و یاد و خاطره شهدا هستیم، چراکه شهدا و خانواده آنها حق سنگینی بر همه مردم دارند.
وی با تاکیدبر اهمیت گرامیداشت ایثارگری های دفاع مقدس اظهار کرد: این تکریم و گرامیداشت ها در تحکیم ارزش های انقلاب و اسلام و افزایش پیوند میان نسل ها، نقش موثری دارد.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی خطاب به اصحاب رسانه هم گفت: ما اصحاب رسانه وظایفی برای ترویج فرهنگی ایثار و شهادت برعهده داریم و باید مفاهیم و ارزشهای ایثار و شهادت و دفاع مقدس را برای نسل جدید که این جنگ را ندیده و تجربه نکرده است، با زیباترین زبان در قالبهای گوناگونبرگرفته از ادبیاتی تعقلی برای این نسل بازگو کنیم.
نصر پور با اشاره به فرمایشهای رهبر معظم انقلاب که پر مخاطب ترین آثار هنری را مربوط به دفاع مقدس دانسته اند، تصریح کرد:باید مضامین شهدا را به بهترین شیوه گسترش دهیم.
وی با تجلیل ازمردم، جوانان انقلابی، پدران و مادران شهدا و کارکنان صدا و سیمای مشهد در مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام اظهار کرد: با ارج نهادن به روح ملکوتی این شهید گمنام و دیگر شهیدان، هم پیمان می شویم در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمان های والای انقلاب و همچنین حمایت و پیروی از ولی زمان حضرت آیت الله امام خامنه ای تا آخرین قطره خون برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و آرمانهای امام (ره ) و شهیدان بایستیم.
مرثیه خوانی و سینه زنی، اجرای سرود شهید گروه نوجوانان حرم حضرت ثامن الحجج و مراسم وداع با پیکر این شهید از دیگر برنامه های این مراسم در مسجد رضوان بود.
پیکر مطهر این شهید گمنام از مسجد رضوان تا محل خاکسپاری در محوطه مرکز صدا و سیمای خراسان رضوی نیز بر دست شرکت کنندگان با شکوه خاصی تشییع و همزمان با طنین انداز شدن نوای ملکوتی اذان ظهر به خاک سپرده شد.
همزمان با تدفین پیکر مطهر این لاله زهرایی یکی از مدیران مرکز و از یادگاران دفاع مقدس عهدنامه ای قرائت کرد و نوای ملکوتی الله اکبر و یا حسین در این مکان طنین انداز شد.
مدیران صدا و سیمای خراسان رضوی، جمعی از مسئولان اداره ها و نهادها و فرماندهان و کارکنان نظامی و انتظامی خراسان رضوی از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم با شکوه بودند.شایان ذکر است این شهید والامقام از مجموعه شهدای عملیات رمضان است که در مردادماه 1361 در شرق بصره به درجه رفیع شهادت نائل آمد است. وی درهنگام شهادت حدود 25 سال سن داشته است.

دسترسی سریع